Sümbol

Niisiis, Modana:

Monada kujutab endast maagilist sümbolit, mis koosneb neljast osast. Selle sümboli nime mõtles välja John Dee, kes elas XVI sajandi keskel ja oli Elizabethi õukondlik astroloog ja nõunik l. Selle maagilise sümbolina esindab ta loodust ja viib selle mitmesse teoreetikusse. Tema sügavates uurimustes leiab ta oma sümboli seoseid pütagooria harmoonia, matemaatiliste proportsioonide ja isegi Piibli teadmistega.

Spiraal:

Spiraal, on väga keeruline ja mitmetähenduslik sümbol. Looduses on spiraalseid vorme üsna sageli, näiteks veekeerised, surmad, spiraalgalaktikad, mustrid inimeste sõrmedel, karpide karbid ja isegi DNK struktuur. Kuid semantikas on spiraal eelkõige loova elujõu sümbol, seda nii mikrokosmose kui makrokosmose tasandil. See on ka aja, ümbersünni tsükli, aastaaegade vaheldumise, rütmide tsüklilisuse, päikese- ja kuufaaside, täiskasvanuks saamise ja kõige elava närbumise sümbol.

Elupuu:

Tasub öelda, et Elupuu sümbol ei ole otseselt seotud ühegi kultuuriga, isegi mitte Vana-Egiptuse kultuuriga. See on olemas väljaspool kõiki raame, religioone, kultuure, rasse. See sümbol on seotud ainult loodusega. Ja inimene ise ja tema sugu on Elu Küla, kuid ainult miniatuuris. Inimesel, kes mõistab, et ta on osa oma liigist, on surematus selle sõna globaalses tähenduses. Elupuu on nagu arteriaalne süsteem, mida mööda liigub elujõud, mis toidab seda kosmilist energiat kõigi eksistentsi vormidega. Need arterid löövad elu pulssi!

Keha platoonid:

Need on viis ainulaadset vormi, mida kasutati enne Platonit ja Pythagorat. Viimane andis neile ideaalsete geomeetriliste kehade nime. Pythagoras, nagu ka alkeemikud, ja tollased suured meeled, seostasid neid kehasid teatud elementidega: kuup - maa; tetraeedr - tuli; oktaeedr - õhk; ikosaeedr - vesi; dodekaeedr - eeter. Kõik need kuus elementi kujutavad endast universumi seadet ja loovad selle omadusi.

Eesti sümbolid

Eesti sümboolika on Eesti riigiga seotud sümboolika. Eesti sümboolika moodustavad Eesti lipp, vapp ja hümn. Riiklikele sümbolitele lisaks on valitud on ka Eesti rahvuslind, rahvuslill, rahvuskala, rahvusloom, rahvusliblikas, rahvuskivi jne.

Planeetide tähendused:

Astroloogiakeeles kasutati planeetide tähistamiseks lihtsamaid geomeetrilisi kombinatsioone, nimelt: ring, kaar ja rist. Mõelgem Merkuuri näitele. Ring asub risti kohal, mis näitab nn spirituaalset külgetõmmet, mis tõmbab risti üles. Ristimärk ise allub sündimise, kasvamise, närbumise ja surma seadustele ning saab lunastuse, kui ta tõuseb vaimsuse ringi. Poolring ringi kohal räägib kõrgeimast mõistusest ja teadmistest, mida on võimalik mõista, kui olla harmoonias vaimse keskusega.

Tasakaalu sümbol (Kaalud):

Kaalude sümboliks on tasakaal, õiglus, kohus, erapooletus ja aus hinnang inimese väärtustele ja puudustele.

Tiivuline ketas:

See sümbol tuli meile Vana - Egiptusest. Sümboli keskel oleval kettal on mitmeid üldisele kanvale mittevastavaid tähendusi. See on taeva, päikese, jumaluse, tühjuse, absoluudi ja vaimse täiuslikkuse sümbol. Olenevalt sümbolis olevatest valgusest on ka mitmeid tõlgendusi: päikeseketas on elu uuenemise, taaskehastumise ja ülestõusmise sümbol; päikeseketas kuusarvedega on kuu- ja solaarjumaluste ühtsus. Selles näites näeme ketta ümber kotka või pistriku tiibu. Selline variant sümboliseerib taevasfääri liikumist ümber telje, surematust, looduse muutumist ja kahepalgelisust, täpsemalt selle kahte aspekti - surmavat ja kaitsvat.

Skipper, kepp ja kepp:

Need kolm elementi on üleloomuliku jõu vanimad embleemid. Skepet seostatakse vaimse võimu, kõrgemate jumaluste ja valitsejatega ning kaastundliku tarkusega. Saabas sümboliseerib võimu ja mehelikku jõudu ning on pühakute ja palverändurite atribuut. Jozel on side nõiduse ja salapäraste olenditega.

Madu Uroboros:

Sümbol on madu, kes hammustab end sabast, moodustades rõnga. See on elu järjepidevuse, igaviku, tsüklilisuse ja alkeemia sümbol, Sansara rattad (kehastuste rattad), karma seadus.

Gestaltpsühholoogia.

See on üldpsühholoogiline suund, mis on seotud katsetega selgitada eelkõige taju, mõtlemist ja isiksust. Gestaltpsühholoogia toob peamise selgitava põhimõttena välja terviklikkuse põhimõtte.

Gestaltpsühholoogia mõiste.

Geštaltpsühholoogia ilmus psühholoogide katsena ehitada psühholoogiat analoogiliselt füüsikaga. Oli nn avatud kriisi periood psühholoogias, kus klassikaline teadvuse psühholoogia, mis püüdis selgitada meie subjektiivset kogemust, jagades seda üksikuteks elementideks-tunnetusteks ja nendega assotsiatiivselt seotud varasemate kogemuste jälgedeks, oli ennast ammendanud. Taolised andmed hakkasid kogunema, nii et oli selge, et meie teadvuses on terve oma osade summa võrra võrratu. Terviklikku tajupilti ei saa kokku panna üksikutest tunnetest, mis on seotud värvi, kuju, pinna kvaliteediga ja nii edasi. Ja geštaltpsühholoogia otsustas, et ta püüab sellele seletust anda, kasutades meie teadvuses oleva fenomenaalse subjektiivse välja mõistet, mida võib võrrelda välise elektromagnetväljaga - ka selles toimivad jõud. Ja nende jõudude tegevusest ja vastupanust moodustub lõplik pilt, mida ei saa kokku panna selle üksikutest elementidest. Midagi oli selge, enne kui gestaltpsühholoogia kujunes eraldi psühholoogiliseks suunaks. Näiteks võttis Austria uurija Christian von Ehrenfels XIX sajandil kasutusele transpordiprintsiibi. Me võime võtta sama meloodia ja mängida seda tooni võrra kõrgemale või madalamale. Iga noot muutub ja me saame meloodia teada. See on idee, et tervikpilt ("gestalt") ei vasta üksikute elementide summale.

Gestaldi pritsiibid.

Gestalt (saksa keeles vorm) on visuaalse taju põhimõtete rühm, mille töötasid välja saksa psühholoogid 1920. aastatel. See põhineb teoorial, et “organiseeritud tervikut tajutakse suuremana kui selle osade summat”. “Tervik ei ole osade summa”.

Kasutatud kirjandus:

https://postnauka.ru/faq/69883

https://www.tattoo-festival.ru/articles/simvoly-i-ikh-znacheniya-v-kulture-chast-22/

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *