Peamine mõte

HELIFAILID

Artiklid kirjeldavad helifailide erinevaid vorminguid, mis kuuluvad helifailide kategooriatesse, sealhulgas tihendatud ja tihendamata helifailid ning MIDI-failid ja noodifailid, ning tutvustavad levinud helifailide laiendusi, nagu .WAV, .AIF, .MP3 ja .MID. Samuti selgitatakse, et muusikatööstus on loonud erinevaid füüsilisi ja digitaalseid meetodeid audioandmete salvestamiseks ning tutvustatakse populaarsemaid helivorminguid ja koodekeid. Seega võib öelda, et artikli põhiline mõte on helifailide erinevate vormingute ja nende kasutamise kohta

HELITÖÖTLUS

Helilaine: see on atmosfäärirõhu kõikumine, mis tekib heliallika vibratsiooni tagajärjel (näiteks laulja hääl, kitarri keeled jne).

1. Mikrofon: seade, mis muudab helivibratsiooni elektriliseks signaaliks.

2. Analog to Digital Converter (ADC): seade, mis teisendab mikrofonist saadud analooghelisignaali edasiseks töötlemiseks digitaalsesse vormingusse.

3. Digitaalsignaal: digitaalne teave, mis saadakse pärast analooghelisignaali digitaalvormingusse teisendamist.

4. Digitaalne signaaliprotsessor (DSP): programmeeritav kiip, mis töötleb digitaalset helisignaali helitugevuse, tooni ja muude heli aspektide juhtimiseks.

5. Digital to Analog Converter (DAC): seade, mis teisendab digitaalse helisignaali tagasi analoogvormingusse kõlaritesse edastamiseks.

6. Kõlarid: seadmed, mis muudavad elektrisignaali helilaineteks ja kiirgavad neid kosmosesse.

7. Helilaine: kõlarite tekitatud helilained, mis levivad läbi keskkonna ja jõuavad meie kuuldeaparaadini, võimaldades meil heli kuulda.

Digitaalne audio – Helitöötlusprogrammid

1. Digitaalne helifail: algne redigeeritav fail.

2. Redigeerimistarkvara: arvutiprogramm, mis võimaldab töödelda digitaalset helifaili. Selliste programmide näited: Adobe Audition, Ableton Live, FL Studio, Audacity jne.

3. Töötlemine: heli muutmise või täiustamise protsess erinevate tööriistade ja efektide abil, näiteks lõikamine, liimimine, klahvi ja helitugevuse muutmine, reverbi, ekvalaiseri, kompressori ja muu lisamine.

4. Eksport uude faili: pärast digitaalse helifaili redigeerimist eksporditakse see uude faili, mida saab salvestada erinevates vormingutes, nagu .WAV, .MP3, .AIFF, .FLAC ja palju muud. Eksporditud faili saab kasutada kuulamiseks, videos monteerimiseks või Internetti üleslaadimiseks.

Huvitavad teemad õpetaja ettekandest:

  • Tööoperatsioonid stuudios
  • Helimuundurid
  • MIKROFONIDE PARAMEETRID
  • Elektriline takistus
  • Mikrofonide tüübid

Laskmise reeglid:

Planeerige stsenaarium ja süžee ette. Kasutage kvaliteetseid seadmeid. Hoidke kaamerat kindlalt ja vältige järske liigutusi. Pildistage õiges formaadis ja eraldusvõimes. Salvestage hea helikvaliteet.

Valgusreeglid:

Paigutage valgustus objekti esiletõstmiseks. Kasutage õiget valge tasakaalu. Valguse pehmendamiseks kasutage softboxe ja difuusoreid. Vältige värvide nihutamist halva kvaliteediga valgusallika tõttu. Vältige liiga heledat või tumedat valgustust.

Paigaldusreeglid:

Paigaldage skript õiges järjekorras. Kasutage sobivat muusikat ja heliefekte. Järgige paigaldamise õiget kiirust ja tempot. Kasutage üleminekuid ja efekte targalt. Kustutage kõik mittevajalikud ja dubleerivad kaadrid.

Esiplaan, taust ja keskmaa on terminid, mida kasutatakse filmides, fotograafias ja muudes kujutavates kunstides, mis viitavad laval olevate objektide ja kaamera vahelisele kaugusele.

Esiplaan on kaamerale lähim kaadri osa. Esiplaanil olevad objektid lõikavad tavaliselt osa kaadrist ära ja muudavad fookuse neile selgemaks. Esiplaani kasutatakse võttel sügavuse ja perspektiivi loomiseks ning see võib olla kompositsiooni oluline element.

Keskmine võte on esiplaani ja tausta vaheline kaugus. Keskteel asuvad objektid täidavad tavaliselt suurema osa kaadrist ja võivad olla süžee oluline element. Keskmist võtet kasutatakse tegelaste emotsioonide ja tunnete rõhutamiseks ning seda saab kasutada kostüümide, meigi ja muude stseeni elementide üksikasjade kuvamiseks.

Taust on see osa kaadrist, mis asub esiplaanil ja keskteel olevate objektide taga. Taustaga saab luua atmosfääri ja ümbrust, näidata maastikku või muid elemente, mida on vaja loo edasi andmiseks näidata. Seda saab kasutada ka kontrasti loomiseks või objekti esiplaanil esiletõstmiseks.

Esiplaani, tausta ja keskmaa võtete kasutamine võib aidata luua võttel sügavust ja perspektiivi ning rõhutada teatud objektide ja tegelaste tähtsust.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *